Przebarwienia i metody ich usuwania

przebarwienie-skoryPrzebarwienia na skórze występują niemal u każdego człowieka. U większości można dostrzec na ciele jakieś plamki i piegi.
Czym są przebarwienia?
Przebarwienia to widoczne gołym okiem plamy i plamki ciemniejsze od otaczającej je skóry. Najczęściej pojawiają się na twarzy, szyi oraz dekolcie i rękach.
Przyczyny przebarwień
Główna przyczyna powstawania przebarwień są promienie ultrafioletowe oraz zaburzenia hormonów. Oprócz tego do przebarwień może dojść na skutek połączenia promieniowania słonecznego ze stosowaniem niektórych leków, kosmetyków czy ziół. Niektóre przebarwienia mogą też być związane z chorobami tarczycy i wątroby.
Na pewno najlepszym sposobem na przebarwienia byłoby zapobieganie ich powstawania. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Kiedy zaś takie przebarwienie się pojawi należy pomyśleć o jego skutecznym usunięciu. Nie są to wprawdzie w większości przypadków zmiany zagrażające naszemu zdrowiu czy życiu, ale bez wątpienia stanowią problem natury estetycznej.
Na całe szczęście przebarwienia można leczyć. W zależności od wielkości rodzaju przebarwień, można je usuwać domowymi sposobami bądź w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych.
Płytkie przebarwienia możemy tuszować korektorem, podkładem albo samoopalaczem. Niewielkich plamek pozbędziemy się też stosując odpowiednie kremy wybielające oraz złuszczające.
Plamy osadzone głębiej lepiej powierzyć doświadczonej kosmetyczce. W salonie można poddać się za biegom mocniej działających kosmetyków, do których najczęściej należą hydroksykwasy mające podobne działanie jak kremy wybielające i złuszczające. Jednak działają zdecydowanie silniej.
Jeśli plamy są umiejscowione w skórze bardzo głęboko i są trudne do usunięcia wyżej wymienionymi sposobami, to wtedy konieczne będą zabiegi w gabinecie dermatologicznym. Obecnie najczęściej stosowanym zabiegiem jest złuszczanie skóry laserem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s