Zmarszczki wokół ust

zmarszczki-wokol-ustDość często spotykanym typem zmarszczek, są zmarszczki promieniści układające się wokół ust. Często nazywane też zmarszczkami palacza, chociaż powstają nie tylko w wyniku palenia papierosów. Jednak nazwa- zmarszczki palacza jest dość obrazowa, gdyż wokół ust zaciągającej się osoby często tworzą się charakterystyczne pionowe bruzdy.
Skąd się biorą zmarszczki palacza?
Zmarszczki te jak już wspomniano, powstają nie tylko u osób palących papierosy, ale są wynikiem procesu starzenia się skóry. Powstają wskutek naturalnych ruchów ust podczas jedzenia, mówienia lub śmiechu. Za ich tworzenie odpowiedzialne jest wiotczenie skóry, zanik tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej szczęki oraz żuchwy.
Zmarszczki na czole, wokół oczu i właśnie wokół ust, to pierwsze symptomy starzenia się skóry. Gdy zaczynają się pojawiać to znak, że jak najszybciej trzeba się wziąć za siebie. Ściślej zaś mówiąc to najwyższy czas na ich korektę.
Jak usunąć zmarszczki wokół ust?
Zapobieganiu głębokim zmarszczkom wokół ust i innym oznakom starzenia się skóry w dużej mierze polega na odpowiedniej diecie bogatej w przeciwutleniacze, czyli jedzenie takich produktów jak: brokuły, pomidory, szpinak, marchew, czosnek, jagody, winogrona oraz pieczywo pełnoziarniste.
Zalecanymi zabiegami dla wszystkich, którym przeszkadzają utrwalone zmarszczki wokół ust są zabiegi z zakresu medycyny estetyczne. Zabiegi te można przeprowadzić przy użyciu preparatów z kwasem hialuronowym lub przy zastosowaniu toksyny botulinowej. Rezultatem tych zabiegów jest wyraźnie spłycenie zmarszczek wokół ust. Podając kwas hialuronowi, finalnie uzyskujemy zagęszczenie i odmłodzenie skóry w interesującym nas rejonie. Podana zaś toksyna botulinowa spowoduje rozluźnienie mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie zmarszczek wokół ust.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s