Naturalne metody walki ze starzeniem się skóry

zmarszczki wokół oczuZmarszczki, to zmora niejednej kobiety, a i dla coraz większej liczby mężczyzn, również stają się dużym problem. Ich likwidacja spędza nam sen z powiek i zaczynamy chwytać się różnych sposobów by jak najszybciej się ich pozbyć. Nie trzeba jednak od razu sięgać bo drastyczne środki gdy pojawia się pierwsze rysy na naszej skórze. Z powodzeniem możemy najpierw zastosować domowe środki spowalniające proces starzenia się naszej skóry.
Najlepszym i najzdrowszym sposobem na zachowanie młodego wyglądu bez sięgania po botoks czy chirurgicznych interwencji jest po prostu pielęgnacja skóry i zdrowy tryb życia.
Kluczową rolę w walce o utrzymanie elastyczności skóry, odgrywa właściwa dieta. Wskazane jest picie dużej ilości płynów oraz spożywanie jak największej ilości owoców i warzyw. Nie można tez zapomnieć o jedzeniu ryb zawierających kwasy omega-3. Jak najbardziej za to powinniśmy się wystrzegać przetworzonej żywności.
Za stan naszej skóry odpowiedzialny jest zdrowy tryb życia. Zatem jeśli nie ćwiczymy, to zacznijmy uprawiać sport. Dzięki ćwiczeniom zostaje pobudzone krążenie krwi, co znacznie przyspieszy dostarczenie odpowiednich składników i tlenu do skóry.
Nie palmy i starajmy nie przebywać w zadymionych pomieszczeniach. Oprócz tego, że palenie – nawet bierne, zabiera skórze cenne składniki odżywcze i tlen, to dodatkowo szkodliwe substancje znajdujące się w papierosach zwiększają liczbę wolnych rodników w organizmie, które miedzy innymi są powodem powstawania zmarszczek. Palenie papierosów a do tego częste picie dużej ilości alkoholu znacznie przyspiesza starzenie się ciała.
W profilaktyce zmarszczek nie możemy zapomnieć o ochronie oczu. Wskazane jest noszenie okularów ochronnych z odpowiednim filtrem UV, które będą chroniły nie tylko siatkówkę oka ale również będą zapobiegać nadmiernemu marszczeniu się skóry.
Powinniśmy też unikać długotrwałego przebywania na słońcu. Jeśli wychodzimy z domu w słoneczną pogodę, to koniecznie w jasnych ubraniach i kapeluszu.
Usuwanie zmarszczek, to jedna z właściwości jogurtu naturalnego, dlatego powinniśmy ten produkt mieć na szczególnej uwadze. Nakładajmy go na skórę codziennie przed pójściem spać i zaczekajmy aż wsiąknie w skórę, resztki należy usunąć delikatnie okrężnym ruchem, a następnie przemyć dane miejsce ciepłą wodą.
Innym sposobem spowalniającym starzenie się skóry może być maseczka w postaci papki ze zmiażdżonego banana i niewielkiej ilości olejku migdałowego.
Maseczek wykonywanych domowym sposobem jest oczywiście wiele więcej, ale nie sposób wszystkich opisać. Oprócz maseczek wykonywanych własnoręcznie można używać także sprawdzonych kremów z filtrami oraz innych kosmetyków spowalniających proces starzenia skory. Dobrze aby w tej kwestii konsultować się z doświadczonym kosmetologiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s